BISKUPIN - dom architekta

domo_kafel_biskupin (1)

Domokrążcy ponownie w stolicy Dolnego Śląska, w tym odcinku odwiedzimy jedno z najciekawszych osiedli Wrocławia. Położony we wschodniej części miasta Biskupin zachwyca pięknym otoczeniem i przedwojenną architekturą. Na Wielkiej Wyspie mieszka wielu wybitnych profesorów wrocławskich uczelni oraz artystów. Jednym z dumnych mieszkańców tego niezwykłego osiedla jest architekt Zdzisław Pawlak – który na skraju Parku Biskupińskiego w latach 60 zbudował swój dom rodzinny.

Wypełniony autorskimi meblami projektu gospodarza i przylegający do rozległego ogrodu z dużymi drzewami, budynek łączy modernistyczne, barwne wnętrza z zachowawczą bryłą harmonijnie komponując się z otaczającym krajobrazem. 

 

 

 

 

 

DOM Zdzisława Pawlaka – architekta

Dzięki współpracy z SARP Wrocław – który jest współorganizatorem cyklu DOMOKRĄŻCY w stolicy Dolnego Śląska z radością donosimy, że premiera odcinka znalazła się w programie jednego z najlepszych festiwali architektury w Polsce – DOFA Dolnośląski Festiwal Architektury jako wydarzenie towarzyszące przyznaniu Honorowej Nagrody Sarp/ O Wrocław prof. Witoldowi Lipińskiemu.

Organizatorzy : SARP Wrocław, SARP Poznań, Centrum otwarte