PROJEKT

 

Unikalne historie, interesujący mieszkańcy, różne metraże, wnętrza znane dotąd jedynie lokatorom i ich gościom. Teraz każdy ma szanse poznać różne oblicza polskich domów i mieszkań – w filmach i spotkaniach z cyklu DOMOKRĄŻCY. Projekt jest próbą zanotowania dzisiejszych sposobów zamieszkania oraz myślenia o domu, jego historii oraz przyszłości. DOMOKRĄŻCY zaglądać będą do kamienic, bloków, plomb, szeregowców, domów – w tym domów własnych architektów. Będą i lokale z bogatą historią, i dopiero obrastające w ciekawe opowieści. Widać będzie meble dziedziczone od pokoleń, sprzęty kolekcjonowane lub uratowane przed wyrzuceniem, ale i uniwersalny design ze szwedzkiej sieciówki. O wszystkim opowiadać będą sami mieszkańcy, którzy zaproszą widza nie tylko do salonu czy kuchni, ale też sypialni, łazienek lub pracowni. Opowieści gospodarzy oraz ich otwartość sprawią, że DOMOKRĄŻCY to nie podrasowana relacja z wnętrzarskiego magazynu, a raczej sympatyczna i niezobowiązująca wizyta, w której może wziąć udział nie tylko pasjonat architektury i wnętrz, ale, po prostu, każdy.

ORGANIZATORZY

domo_logo_pasek-svg (1)

Punkt Wspólny (wcześniej: grupa nieformalna Punkt Wspólny) zajmuje się innowacyjnymi praktykami artystyczo-społecznymi na terenie miasta Poznania, promuje młodą sztukę i przedsięwzięcia lokalnych artystów, projektantów oraz poszukuje nowych form edukacji kulturalnej. W skład Stowarzyszenia wchodzą artyści, badacze, miejscy aktywiści, graficy, architekci, producenci oraz animatorzy kultury.

domo_logo_co (3)

„Centrum Otwarte” to inicjatywa, której celem są długotrwałe przemiany poznańskiej przestrzeni publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem centrum miasta. To forum spotkań i wymiany myśli oraz doświadczeń dostępnych dla zróżnicowanych środowisk; ideowa kontynuacja dokonań Poznań Design Festiwal oraz nieformalnej inicjatywy „Otwarte” która działała w mieście w latach 2012-15. „CO” to zaczyn miejskiego think tanku, platforma spotkań, wymiany myśli, idei i rozwiązań, dzięki którym uda wypracować się innowacyjne działania z zakresu architektury, designu i urbanistyki.

domo_logo_pasek (1)-svg (2)

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań (SARP/o. Poznań) to organizacja o wieloletniej tradycji zrzeszająca architektów oraz osoby związane z architekturą. Tworzą ją ludzie w różnym wieku, o rozmaitych poglądach i doświadczeniach. Założeniem SARP jest dbałość o ład przestrzenny i jakość architektury powstającej wokół nas. SARP to także organizacja animująca wydarzenia kulturalno-oświatowe związane z promocją dobrej architektury, a także tworząca warunki dla rozwoju twórczości architektonicznej i jej ochrony.

domo_logo_pasek (1)-svg (3)

Fundacja Made in Art jest organizacją pozarządową działającą od 2009 roku. Nasze działania koncentrują się na edukowaniu, promowaniu, inicjowaniu, a także popularyzowaniu innowacyjnych projektów oraz rozwiązań w sferze szeroko rozumianej kultury i sztuki. Realizowane przez nas projekty koncentrują się szczególnie na zadaniach z zakresu designu, architektury, przestrzeni publicznej, a także zaangażowania społecznego, nie tylko w kwestie edukacji, ale także partycypacji społecznej.

KOORDYNATORZY

Magda Wypusz

Koordynator

Jakub Głaz

Koordynator

Andżelika Jabłońska

Koordynator

Simon Kos

Koordynator